Հիմնադրամի 2025թ. կրթական և զարգացման ծրագրի կրթաթոշակառուներն ու մասնակիցներն ընտրված են
Սիրով տեղեկացնում ենք, որ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» 2025թ․ կրթական և զարգացման ծրագրի մրցույթի ունկնդրումների և հարցազրույցի փուլերը ամփոփվել և հաջողությամբ ավարտվել են։ Այս տարի ևս մեզ հետ էին տաղանդավոր երիտասարդ երաժիշտներ Երևանից, ինչպես նաև Արագածոտնի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Կոտայքի և Շիրակի մարզերից, ովքեր հայտ էին ներկայացրել մասնակցելու ծրագրին։
Մրցույթին դիմած դիմորդների կատարումները լսել և գնահատել է միջազգային ժյուրիի հանձնաժողովը, որի կազմում ընդգրկված են եղել հանրահայտ երաժիշտներ և պրոֆեսորներ՝ Ջորջե Թուդորաքե, Սիլվիա Կորիչելի, Խոսե Վիսենտե Կաստելլո, Յերոն Ռիմսդեյկ, Վիսենտե Ալբերոլա, Խոսե Պինտո, Ֆրանցիսկո Լոպես, Գորդոն Ֆանտինի, Ինյակի Կուենկա և Սոֆյա Ռայչենկո:
Հիմնադրամն այս տարի ևս ընդլայնել է իր կրթական ծրագրի շրջանակները՝ հնարավորություն ընձեռելով ավելի մեծ թվով պատանի երաժիշտների ստանալ որակյալ կրթություն և մասնագիտական աջակցություն։ Արդյունքում, 2025թ․ ծրագրում ընդգրկվել են 32 կրթաթոշակառու և 8 մասնակից։
Այսպիսով, որպես «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի 2025թ․-ի կրթաթոշակառուներ և մասնակիցներ են ճանաչվում ունկնդրումների և հարցազրույցի փուլերը հաղթահարած հետևյալ դիմորդները․
ԿՐԹԱԹՈՇԱԿԱՌՈՒՆԵՐ՝
1. Էդուարդ Դայան (ջութակ)
2. Անի  Մելիքյան  (ջութակ)
3. Վահե Դանիելյան (թավջութակ)
4. Նարեկ Առաքելյան (թավջութակ)
5. Արեն Թոփլաղալցյան (թավջութակ)
6. Արփի Արաբյան (ջութակ)
7. Անահիտ Խիզանցյան (ջութակ)
8. Ինեսսա Շկարբանենկո (ջութակ)
9. Մարիամ Սմբատյան  (ջութակ)
10. Արամ Ասմանգուլյան (դաշնամուր)
11. Արաքս Աշճյան (դաշնամուր)
12. Էդուարդ Գևորգյան (դաշնամուր)
13. Էլեն Խաչիկյան  Հրանտի (դաշնամուր)
14. Ալեն Դանիելյան (դաշնամուր)
15. Հարություն Ասատրյան (դաշնամուր)
16. Միքայել Հարությունյան (սաքսոֆոն)
17. Դավիթ Պարսամյան  (սաքսոֆոն)
18. Հովհաննես Խերիմյան (սաքսոֆոն)
19. Ալեք Սահակյան (ֆլեյտա)
20. Լիլիթ Ստեփանյան (կլարնետ)
21. Դավիթ Հակոբյան (սաքսոֆոն)
22. Մեսրոպ Օրդակյան (սաքսոֆոն)
23. Արշավիր Գասպարյան (կլարնետ)
24. Դավիթ Բաբայան (մարիմբա)
25. Մերի Դավթյան (ֆլեյտա)
26. Տիգրան Հարությունյան (գալարափող)
27. Էլլա Մկրտչյան (ֆլեյտա)
28. Դավիթ Տոնոյան (ֆագոտ)
29. Աշոտ Ամիրբեկյան (կլարնետ)
30. Գեղամ Ղազարյան (շեփոր)
31. Ռազմիկ Մկրտչյան (ֆագոտ)
32. Վիրաբ Զաքարյան (ֆագոտ)
ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐ`
1. Մարի Դանիելյան (դաշնամուր)
2. Էդուարդ Սիմոնյան (դաշնամուր)
3. Մարկ Մինասյան (դաշնամուր)
4. Էդգար Մխիթարյան (դաշնամուր)
5. Իլլեն Ավետյան (դաշնամուր)
6. Անի Բոցինյան (դաշնամուր)
7. Արտյոմ Ավետիսյան (շեփոր)
8. Համլետ Էմինյան (ֆագոտ)
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամն իրականացնում է համապարփակ կրթական և զարգացման  ծրագիր տաղանդավոր պատանի երաժիշտների համար 7 ուղղություններով.