Կեղծամով Արմուշը, գանգստեր Վահանն ու ամեն ինչ հասցնող Ռաֆոն. «Փաբ G»՝ նոր սիթքոմ Արմենիա TV-ի եթերում
Հայազգի գանգստեր Ջոնին Ամերիկայում տնային կալանքի տակ է և չի կարող լքել երկիրը: Նա Հայաստանում ունի սիարած աղջիկ՝ Ագնեսան, ով փաստաթուղթ չունենալու պատճառով ԱՄՆ մեկնել չի կարողանում:
Հայաստանում Ջոնն ունի ՋԻ անունով փաբ: Նա հանձնարարում է այդ փաբի մատուցող Ալեքին ընկերուհու համար սիթիզեն գտնել, ձևակերպել ֆեյք ամուսնություն:
Թե ինչ է լինում հետո, մարտի 3-ից Արմենիա TV-ի հեռուստադիտողը կտեսնի նոր հեռուստանախագծի՝ Փաբ G-ի շրջանակներում:
Նախագծի պրոդյուսորները Վահան Թովմասյանն ու Ռաֆայել Երանոսյանն են, սցենարի հեղինակները Արմեն Վարդանյանը, Գևորգ Սահակյանն ու Թելման Առաքելյանը:
Գլխավոր հերոսներին մարմնավորում են Արմուշը, Ռաֆայել Երանոսյանը, Քրիստինա Հովհաննիսյանը, Գևորգ Մկրտչյանը, Վահան Թովմասյանը, Սոնա Մաթևոսյանը, Իշխան Ղարիբյանը և այլք:
«Մեր սցենարիստները նոր ու հետաքրքիր սցենար են գրել, որը նման չի մինչ այդ տեսած որևէ սիթքոմի»,- Tert.am Life-ի հետ զրույցում վստահեցրեց պրոդյուսեր և դերասան Վահան Թովմասյանը:
Ֆիլմում Վահանը մարմնավորում է ամերիկացի գանգստերի կերպարը:
«Կյանքում առաջին անգամ է, որ դեբիլի չեմ մարմնավորում»,- նշեց Վահանն ու հավելեց, որ պրոդյուսերի դերում իրեն ավելի հարմար է զգում:
Նախագծի նպատակը մարդկանց առօրյա հոգսերից կտրելն է:
«Մեր բոլորի կյանքն է, որը փորձել ենք մի փոքր ավելի հումորով ներկայացնել մարդկանց»,- նշեց պրոդյուսերը:
Ռաֆայել Երանոսյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ նախագծի հաջողված լինելը որոշում է հեռուստադիտողը:
«Նոր ձևաչափի սիթքոմ է, կերպարները տարբերվող ու գունավոր են: Կերպարս մեր իրականության մեջ հաճախ հանդիպող կերպար է, ով զբաղվում է ամեն ինչով, իսկ գործի ժամանակ մտածում է, թե ուրիշ ինչ գործով կարող է զբաղվել, որպեսզի ավել գումար աշխատի: Եվ՛ մատուցող է, և՛ բարմեն, և՛ տնօրեն, և՛ գող ու ավազակ:
Լավ անձնակազմ է հավաքված, սցենարիստները պրոֆեսիոնալ են, դերասանական կազմը շատ մանրակրկիտ է ընտրվել: Հուսանք հեռուստադիտողը կսիրի»,- նշեց Ռաֆայել Երանոսյանը:
Դերասանը նաև ընդգծեց, որ որևէ կերպար կերտելիս չի ցանկանում մարդկանց կրթել կամ դաստիարակել:
«Դրա համար կա դպրոց, մանկապարտեզ, տատիկ և պապիկ»:
Գլխավոր հերոսներից մեկին՝ բարմենին մարմնավորող Արմուշը ֆիլմում յուրահատուկ արտաքինով է հանդես գալիս:
«Իրադարձությունները զարգանում են Փաբում: Հանդիսատեսը կտեսնի կուրիոզ դեպքերից մինչև անախորժություններ»,- ասաց Արմուշը:
Դերասանը նշեց, որ հումորային ժանրում ցանկացած կերպար իրեն հոգեհարազատ է:
«Նման կերպար կերտելիս ես ինձ ազատ եմ զգում, բարմենի կերպարն էլ բացառություն չէ: Կերպարս մի քիչ գրոտեսկային է, շատ հետաքրքիր է ինձ համար: Նկարահանումների ժամանակ երբեմն անհնար է լինում զսպել ծիծաղը»,- պատմեց դերասանը:
Ֆիլմի ռեժիսոր Հայկ Վարդանյանը ևս խոստանում է՝ շատ զվարճալի սիթքոմ է սպասվում.  «Հուսանք հանդիսատեսը կսիրի»:
«Փաբ G» սիթքոմի մյուս հերոսների հետ հարցազրույցներին հետևեք Tert.am Life-ի լրոհոսում:
ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ ՄխիթարյանՊահպանելով, զարգացնելով և պաշտպանելով հայերենը՝ մենք պաշտպանում ենք ոչ միայն մշակույթ, այլև պետականություն․ Նաիրի Սարգսյան Մենք բացում ենք պատմության նոր էջ՝ վստահ և արժանապատիվ քայլերով. Գագիկ ԾառուկյանConverse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ «ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էԿգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Դոլարն ու եվրոն շարունակում են էժանանալ ՔՊ-ի հետ համագործակցության ոչ մի եզր այլևս չունենք. Վստահ եմ՝ մենք հաջորդ խորհրդարանում հաստատ լինելու ենք. Էդմոն ՄարուքյանՄեր երկրում՝ հազարավոր մարդիկ կանգնած են այս խնդրի առաջ․ Նարեկ ԿարապետյանԵՄ-ում չեն կարողացել համաձայնեցնել հակառուսական պատժամիջոցների 20-րդ փաթեթը Ռուսաստանը մշակում է նոր հիպերձայնային զենք, հայտնել են Գլխավոր շտաբում Amazon-ը դարձել է ԱՄՆ ամենամեծ ընկերությունը տարեկան հասույթի գծով՝ առաջ անցնելով Walmart-իցԱջափնյակում տեղի ունեցած միջադեպով քրեական վարույթի շրջանակում 1 անձի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվելՄակրոնը մայիսի 4-ին երկօրյա այցով կլինի Հայաստանում Versace-ն ներկայացնում է Pivot պայուսակը. 3,300 դոլար արժողությամբ դասական պայուսակի նոր մեկնաբանությունըՓաշինյանը գրեթե ամեն օր ֆեյսբուքով սրտիկ է ցույց տալիս, ձեզ վերագրո՞ւմ եքՈչ ոք չի կարող չեղարկել Արցախյան նոր շարժման հնարավորությունը. Աննա ԿոստանյանՆորարար տեխնոլոգիաներով ուժեղացող Հայաստան. Ուժեղ ՀայաստանԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր Արևելք Մեզ ինչպիսի՞ ղեկավար է պետք․ հարցում Տավուշի մարզումԻրենց մեծ պարգևավճարներ, իսկ թոշակառուն ծախսելու տեղ չունի՞ և ծախսելու ձևը չգիտի՞«40 տարեկանում մայրանում եմ, անհամբեր սպասում եմ, թե երբ եմ նրան տեսնելու». Լիլի ՄորտոՃապոնիան մտադիր է խաղաղության պայմանագիր կնքել Ռուսաստանի հետ. Ճապոնիայի վարչապետՄենք մտածում էինք` լավ է կանգնած մեռնել, քան ծնկած ապրել Ադրբեջանի կազմում․ «Համահայկական ճակատ» ՇարժումԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՖուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Մեր ուժերը պետք է համադրենք գաղափարակից այլ կառույցների հետ և լինենք միասնական․ Ավետիք ՉալաբյանԱմեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու և ինքնորոշման անքակտելի իրավունքները լիարժեքորեն իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ ՀՀ բանկային համակարգի «առեղծվածը» և առաջարկվող լուծումները. Միքայել ՄելքումյանՓետրվարի 25-ին Նարեկ Կարապետյանը երիտասարդների հետ հանդիպում կունենա. «Ուժեղ Հայաստան» Զինվորական ծառայությունը դարձնելու ենք գրավիչ և պատվաբեր․ Ավետիք ՔերոբյանՊատվիրե՛ք IDBank-ի Arca Classic քարտ և օգտվե՛ք մինչև 2% հետվճարի հնարավորությունից IDBank-ն ամփոփեց IDsalary-ի շրջանակում անցկացվող խաղարկությունը․ 55 հաջողակները ստացան իրենց նվերները Թրամփը ծաղրել է Փաշինյանին ու Ալիևին Հայաստանում ընդդիմադիր լինելը վտանգավոր է կյանքի և առողջության համար Իշխանության մաս կազմելուն պես մեկնարկելու ենք թոշակների 50% բարձրացման գործընթացը․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանի իշխանությունը իրական քայլ չի արել հայ գերիներին վերադարձնելու համար․ Արեգ Սավգուլյան