«Սյունիք ՖԱ» ՍՊԸ՝ 36 000 եվրո,
«Միկա ՍԱ» ՀԿ՝ 34 000 եվրո,
«Անդրանիկ ՖԱ» ՀԿ՝ 34 000 եվրո
«Նիկարմ ՖԱ» ՍՊԸ՝ 28 000 եվրո։
«Լեռնային Արցախ ՖԱ» ՍՊԸ՝ 28 000 եվրո,
«Բենտոնիտ ՖԱ» ՀԿ՝ 13 000 եվրո։
Առաջին Խումբ – ընդամենը՝ 173 000 եվրո
2024/2025 մրցաշրջանի համար ՀՖՖ Արտոնագրման բաժինը ներկայացրել էր միջնորդություն բաշխել ՈՒԵՖԱ-ի համերաշխության գումարների ՀՖՖ մասնաբաժինը (2823 000 եվրո) ՈՒԵՖԱ-ի No 66 շրջաբերական նամակի պահանջների համաձայն՝ հաշվի առնելով հետևյալ չափանիշները՝
Ըստ ՈՒԵՖԱ-ի նոր ընթացակարգի՝ Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի ակումբների միջև համերաշխության գումարները բաշխվում են հավասարապես:
Հաﬔրաշխության գումարներից մասնաբաժին չի ստանում տվյալ մրցաշրջանում ՈՒԵՖԱ-ի ակումբային մրցաշարերի լիգայի փուլի մասնակից որևէ ակումբ, ինչպես նաև ԲԿՄԱ-ն:
Վերոնշյալ բոլոր ակումբները համապատասխանում են ՀՖՖ Ակումբների արտոնագրման կանոնակարգով սահմանված պահանջներին և ներկայացրել են իրենց հաստատված մանկապատանեկան ֆուտբոլի զարգացման ծրագիրը և նվազագույն իրավական տեղեկատվությունը:
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ ՀՖՖ-ն, ՈՒԵՖԱ-ի լիազորությամբ, կարող է որոշում կայացնել համերաշխության գումարների մասնաբաժնի առավելագույնը 15%-ը հավասարաչափ բաշխել նաև Հայաստանի Առաջին խմբի առաջնության մասնակից անկախ ակումբներին, վերոնշյալ բաշխման պարագայում ՀՀ Առաջին խմբի առաջնության մասնակից ակումբները ստանում են ընդհանուր գումարի 14%, որի համար ՀՖՖ-ն ստացել է ՝ Fastex Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի մասնակից ակումբների առնվազն 75%-ի գրավոր համաձայնությունը:
2024/25 մրցաշրջանի ՈՒԵՖԱ-ի համերաշխության գումարը կազմված է երկու բաղադրիչից, որի առաջին մասը (2.823.000 Եվրո) ՀՖՖ-ն ստանալու և ակումբների միջև բաշխելու է մինչև 2025 թվականի մարտի 31-ը, իսկ երկրորդ մասը՝ 2025 թվականի հունիս-հուլիս ամիսներին։ Նշված երկրորդ մասի ՀՖՖ չափաբաժինը պարզ է դառնալու 2024/25 մրցաշրջանի ավարտից հետո։
Հաշվի առնելով այս բոլոր չափանիշները՝ ՀՖՖ Գործկոմը որոշեց ՈՒԵՖԱ համերաշխության 2024/2025 մրցաշրջանի վճարները բաշխել հետևյալ մասնաբաժիններով՝