Դրանց ապագա դատերի հիմքը այսօր պետք է գցել՝ հայրենիքի դավաճանության հաստատված մեղքով. Հրայր Կամենդատյան
Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Հարգելի հայրենակիցներ , առաջարկում եմ սահմանադրական դատարանի դիմաց իրականացնել ակցիա, որի ընթացքում հնչեցնենք վերջին հակասահմանադրական որոշման անմիջական մասնակիցների անունները, հիշեցնելով դրանց անձնական պատասխանատվության պատժի մասին, անկախության հռչակագիրը դէ ֆակտոր շրջանցելու հաստատված գործողության կասկածով։ Ես իմ աշխատանքն եմ կատարում, ես դրա փոփոխության, կամ չկատարելու իրավունք չունեմ, պաշտոնական պարտականությունների շրջանակից դուրս չեմ եկել, վերևներում են որոշել եվ նման ստորաքարշ մեկնաբանությունները այս դեպքում չեն գործելու։ Սահմանադրական դատարանի դատավորները ունեն որոշելու, իրենց անմիջական, նույնիսկ հատուկ կարծիք ներկայացնելու բացարձակ ազատ իրավունք։ Սակայն կա որոշումը եվ կան որոշումը դակած դատավորներ։ Դրանց ապագա դատերի հիմքը այսօր պետք է գցել՝ հայրենիքի դավաճանության հաստատված մեղքով։
Կարելի է հրավիրել նաև խորհրդարանական ընդդիմությանը, որոնք կարող են տապալել որոշման դակումը ՀՀ ազգային ժողովում եվ վերջապես վայր դնեն ծեծ ուտելու աբոնենտ դարձած պատգամավորական մանդատները։