Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունն այլընտրանք չունի. Ալիև
«Հիմա, «Ղարաբաղի պորտֆելի» փակումից հետո, կարծում եմ, Հայաստանն ավելի պատրաստ կլինի մեզ հետ համաձայնության գալ, քանի որ Հայաստանին բանակցային գործընթացում ավելի համարձակ լինելուն խանգարող բան այլևս չկա»,- ասել է Ալիևը։
«Ադրբեջանական կողմը կգնահատի Հայաստանի վերջին առաջարկները և կմեկնաբանի դրանք։ «Միևնույն ժամանակ, մենք աշխատանքային մակարդակով կապ ենք պահպանում տարբեր պաշտոնյաների միջև և տարբեր ուղիներով: Ես կարծում եմ, որ խաղաղությունն այլընտրանք չունի: Եթե խաղաղության պայմանագիր չստորագրվի, դա շատ վատ կլինի ողջ տարածաշրջանի համար: Ցանկանում ենք, որ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանը պաշտպանված լինի ցանկացած ռիսկից, և, իհարկե, մենք ցանկանում ենք, որ Հայաստանն այսօր և ապագայում երբեք կասկածի տակ չդնի մեր տարածքային ամբողջականությունը և ամբողջությամբ հրաժարվի Ադրբեջանի նկատմամբ որևէ տարածքային հավակնությունից»,- ասել է Ալիևը։