Ինչու է հայկական պատվիրակությունը փոքր կազմով մեկնել «Եվրատեսիլ 2023»-ին. մանրամասներ
ArmLur.am-ի տեղեկությունների համաձայն՝ «Եվրատեսիլ 2023»-ի մասնակցության համար հայկական պատվիրակությունը Լիվերպուլ է մեկնել 10 հոգուց քիչ անձով, ի տարբերություն նախորդ տարիների, երբ անձնկազմը եղել է ավելի քան 30 հոգի:
Այսպիսով՝ վերջապես ղեկավար կազմը հասկացել է, որ «Եվրատեսիլ»-ի շրջանակներում պետք է չէ ավել մարդաքանակ տանել եւ պետբյուջեի հաշվին միլիոններ վատնել, հոգալ մեծաքանակ անձնակազմի ինքնաթիռի եւ կեցության ծախսերը. նշենք, որ այն տուրիստական այց չէ:
Ավելին, ըստ մեր տեղեկությունների՝ այս հանգամանքը մեծ զարմանք է պատճառել նաեւ Անգլիայի համայնքին, թե ինչ համեստ անձնակազմով է Հայաստանը ներկայացել «Եվրատեսիլ 2023»-ին՝ ի տարբերություն նախորդ տարվան:
Նշենք, որ երեկ «Եվրատեսիլ 2023»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում հայկական պատվիրականության ներկայացուցիչ Բրյունետն իր փայլուն ելույթով անցավ եզրափակիչ փուլ: Ելույթի ընթացքում երգչուհին հանդես եկավ բոլորի համար պարային անակնկալով, որի մասին երգչուհին չէր բարձրաձայնել:
Համաեվրոպական երգի մրցույթում եզրափակիչ համերգին Հայաստանը ներկայացնող Բրյունետը ելույթ է ունենալու 17-րդ համարի ներքո:
«Եվրատեսիլ 2023»-ի եզրափակչում հայտնվել է 26 պետություն, համերգը բացելու է Ավստրիան, եզրափակելու է հյուրընկալող պետությունը՝ Միացյալ Թագավորությունը: