Ու՞մ է աջակցելու Վստրեչի Ապերը
Տևական ժամանակ ՀՀԿ-ի հետ հակասություններ ունեցող ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանը հնարավոր է՝ դուրս չգա ՀՀԿ-ից, թեև վերջին շրջանում մամուլն ամեն օր գրում էր, որ դուրս գալու դիմում է պատրաստել: Ըստ մեր ունեցած տեղեկությունների՝ Էրեբունի վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Հարությունյանը դեռ մեկ տարի առաջ է ցանկություն ունեցել թողնել պաշտոնը և սպասել է հարմար առիթի, որ դուրս գա, և նրա հրաժարականը պայմանավորված չի եղել տեղի ունեցող զարգացումներով։
Արամ Վարդանյանը՝ «Վստրեչի Ապերը», ով Մհեր Սեդրակյանի մտերիմն է, մեր ունեցած հավաստի տեղեկություններով, շարունակելու է աջակցել ՀՀԿ-ին ընտրությունների ժամանակ, ինչպես նախորդ բոլոր ընտրություններին: Մհեր Սեդրակյանի որդին էլ՝ Դավիթ Սեդրակյանը, այս պահին դեռ վերջնական որոշում չունի՝ առաջադրվե՞լ, թե՞ ոչ:
«Առաջին լրատվական»-ի հետ զրույցում ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը նշեց, որ այս պահին իրենք ունեն միայն ՀՀ նախկին վարչապետ, ՀՀԿ փոխնախագահ Հովիկ Աբրահամյանի՝ կուսակցությունից դուրս գալու դիմումը: «Այս պահին միայն Հովիկ Աբրահամյանի դիմումն ունենք կուսակցությունից դուրս գալու, փոխարենը հազարներով դիմում ենք ստանում անդամագրվել ցանկացողների: Մենք մշակում ենք դիմումները, դրանց ընթացք տալիս: Մեր համապատասխան կառույցների հետ քննարկումներով որոշում ենք, անդամագրում»,- հավելեց Ռուբեն Թադևոսյանը: