«Միսս աշխարհ Արմենիա 2019» Լիանա Ոսկերչյանն այսօր մկրտվել է
«Միսս աշխարհ Արմենիա 2019» Լիանա Ոսկեչյանն այսօր մկրտվել է: Գեղեցկուհու տիտղոսակիրը Tert.am Life–ի հետ զրույցում ասաց, որ իր վաղեմի ցանկությունն էր մկրտության արարողությունն անել Նորավանքում, ուստի՝ եկեղեցին պատահական չէր ընտրել։
Լիանայի կնքահոր պարտականությունները ստանձնել է Մասիս Բաղդասարյանը։ Վերջինս Ամերիկահայ մշակույթի ֆոնդի «Փերիա» մշակութային կենտրոնի տնօրենն է։ Լիանան նշեց, որ կնքահայրն իրենց ընտանիքի մտերիմն է և իր համար շատ հարազատ մարդ։ Նա պատմեց, որ արարողությանը ներկա են եղել միայն ընտանիքի անդամներն ու կնքահոր ընտանիքը։ Լիանան մեծ միջոցառում չի կազմակերպել։ Մկրտվելուց հետո հարազատների հետ գնացել են ճաշելու, ապա վերադաձել Երևան։
Գեղեցկուհու տիտղոսակիրը կարևորում է, որ գիտակից տարիքում է որոշել դառնալ Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու հետևորդ։
Օրվա ընտրությունը՝ հուլիսի 15–ը, ևս Լիանայի համար խորհրդանշական է․ 2019 թվականին հենց այս օրը նա հաղթող ճանաչվեց «Միսս աշխարհ Արմենիա» մրցույթում: «Շատ էի ուզում այս օրը կրկին նշանավորել ինձ համար։ Որոշեցի մկրտությունս էլ այս օրը կազմակերպել»,– ասաց նա։