Սևանի քաղաքապետն էլ գողական չի գնա
Այսօր Սևանի գործող քաղաքապետ Ռուդիկ Ղուկասյանին բերման են ենթարկել: Մարտունու քննչական բաժնում նա հարցաքննվել է ստորգետնյա խողովակների յուրացման հետ կապված քրեական գործի շրջանակներում: Նախօրեին պրն Ղուկասյանին հրավիրել էին քննչական բաժին, սակայն նա, բնականաբար, մերժել էր այդ հրավերը, և այսօր քննիչները նրան ստիպված բերման ենթարկեցին:
Հոկտեմբերի 2-ին Սևանում քաղաքապետի ընտրություններ են, ինչի պատճառով արդեն տևական ժամանակ լարված է քաղաքի մթնոլորտը։ Բանն այն է, որ իշխանությունը չի սատարում ՀՀԿ-ական գործող քաղաքապետին։ Նա կատաղի պայքարի մեջ է մտել Սևան ազգային պարկի տնօրենի տեղակալ, անկուսակցական Սարգիս Մուրադյանի հետ, որն էլ իշխանության պաշտպանյալն է։ Մյուս թեկնածուն անկուսակցական Արա Սմբատյանն է։ Բավականին լարված են նաև մարզպետի և Ռուդիկ Ղուկասյանի հարաբերությունները։ Իշխանական կուլիսներում տեղեկություններ են շրջանառվում, որ քաղաքապետի գլխին սև ամպեր են կուտակվել, դրանցից առաջինն էլ այսօրվա դեպքն էր: