Փորձելու են համայնքապետերին «իրենցով անել». «Փաստ»
Հայաստանի օրվա իշխանությունները՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, առաջիկա ամիսներին հնարավոր ու անհնար, այդ թվում՝ ոչ օրինական միջոցներ են կիրառելու ընտրություններում փոքրիշատե նորմալ արդյունքներ ունենալու համար, քանի որ օրինական, արդար ճանապարհով նրանք ոչ մի կերպ իշխանություն պահել չեն կարող:
Մեր ունեցած տեղեկություններով, այդ շարքում իրենց առջև խնդիր են դրել խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ընդդիմադիր համայնքապետերին կա՛մ «իրենցով անել», կա՛մ էլ բռնաճնշումների հերթական ալիքն սկսել նրանց դեմ, որ աշխատեն իշխանությունների համար։
Արդեն իսկ մի քանի համայնքապետեր, որոնք հայտնի էին իրենց ընդդիմադիր հայացքներով, այլևս ոչ միայն hակաիշխանական հայտարարություններով հանդես չեն գալիս, այլև որոշները, մեր տեղեկություններով, մտադիր են խորհրդարանական ընտրություններում աշխատել ՔՊ-ի համար։
Ըստ կուլիսային խոսակցությունների, այդ առումով բավական պարզ է իրավիճակը Սյունիքում, որտեղ Գորիսի և Կապանի համայնքապետերը աշխատելու են գործող իշխանությունների համար։ Իրավիճակը, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, նույնական է Ապարանում, որտեղ համայնքապետ Կարեն Եղիազարյանը լիովին անցել է գործող իշխանությունների կողմը, անգամ աջակցում է Փաշինյանի հակաեկեղեցական քաղաքականությանը։ Ավելին, Եղիազարյանը գործող իշխանություններին և մասնավորապես մարզպետին խոստացել է անձամբ իր միջոցներով 2-3 շտաբ բացել և աջակցել ՔՊ-ի քարոզարշավին Ապարանում և հարակից գյուղերում։ Ապարանում խոսում են, որ համայնքապետն ուրացել է նաև Գարեգին Բ կաթողիկոսին, որի աջակցությունը վայելում էր բավական երկար ժամանակ։ Համայնքապետն անձամբ հանդիպել է մի քանի քահանաների, հորդորել նրանց, որ աջակցեն Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավին։