Ինչների՞ս է պետք կանխիկ փողը, կանխիկով մարդիկ կաշառք են տալիս, ստվերային առևտուր են անում․ Փաշինյան
Ինչների՞ս է պետք կանխիկ փողը, մարդիկ կանխիկով կաշառք են տալիս, ստվերային առևտուր են անում: Այս մասին  կառավարության այսօրվա նիստի ընթացքում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Վարչապետի աշխատակազմից գնացել են բան առնելու, ասել են՝ եթե կանխիկով կտաք փողը ուրիշ գին է, եթե քարտով՝ ուրիշ: Ես գնալով ավելի եմ հակվում, որ կանխիկի հարցը պիտի լուծենք»,- նշել է Փաշինյանը:
Անդրադառնալով վերոհիշյալ խանութի դեպքին, Փաշինյանն ասել է, որ պետք է փակել այդ խանութը. «Գտեք ձևը ու փակեք էդ խանութը, այդ խանութում պետք է առևտուր չլինի: Իմ վրա եմ վերցնում անձնական պատասխանատվությունը, ստուգելու եմ, ամեն օր կողքով անցնելու եմ: Մինչև անձնական թույլտվությունս չլինի՝ այդ խանութը պիտի չբացվի»:
Խոսելով բջջային հեռախոսների համակարգի մասին՝ Փաշինյանը նշել է, որ երկրում չի կարող լինել բջջային հեռախոս, որի հարկերը վճարված չեն. «Յուրաքանչյուր քաղաքացի կարող է տարեկան 1-2 հեռախոս բերել»: