Լուսինե Եղիազարյանը միացել է «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը hպարտությամբ հայտնում է, որ Լուսինե Եղիազարյանը պաշտոնապես միացել է հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդին։ Այս որոշումը նոր փուլ է հիմնադրամի ռազմավարական զարգացման ճանապարհին, որի նպատակը Հայաստանի տաղանդավոր պատանիներին աջակցելն է՝ երաժշտական կրթության և մշակութային զարգացման ոլորտներում։
Լուսինե Եղիազարյանը  փորձառու ղեկավար է, խորհրդի անդամ, ռազմավարության մշակման և ֆինանսների մասնագետ։ Նա SADA Systems ընկերության Գլխավոր ֆինանսական տնօրենն է և նպաստում է հայկական տեխնոլոգիական էկոհամակարգի զարգացմանը՝ որպես սահմանափակ վենչուրային գործընկեր և մի շարք նորարարական ստարտափների հրեշտակ ներդրող։
Լուսինե Եղիազարյանը հանդիսանում է Ամերիկյան համալսարանի (AUA) Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ և ընդգրկված է խորհրդի զարգացման հանձնաժողովում։ Վերջին 15 տարիների ընթացքում նա եղել է Հայ կանանց միջազգային ասոցիացիայի Սան Ֆրանցիսկոյի մասնաճյուղի (AIWA SF) համահիմնադիր, փոխնախագահ և գործադիր հանձնաժողովի անդամ։ 2022թ. փետրվարից մինչև 2025թ. հոկտեմբեր՝ Լուսինե Եղիազարյանը եղել է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի խորհրդի անդամ՝ նշանակալի ներդրում ունենալով նվագախմբի ինստիտուցիոնալ գործունեության և միջազգային նախաձեռնությունների զարգացման գործում։ Նա շարունակում է աջակցել նվագախմբին՝ որպես խորհրդատու և կապող օղակ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի հետ:
Հիմնադրամի հիմնադիր Մաեստրո Սերգեյ Սմբատյանը նշում  է «Ինձ համար մեծ ուրախություն է, որ Լուսինե Եղիազարյանը միացել է «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի գործունեությանը: Սա հատկապես նշանակալի է ինձ համար, քանի որ խորապես համոզված եմ՝ նրա գիտելիքներն ու հմտությունները ծառայելու են տաղանդավոր հայ երեխաների կրթության և երաժշտական զարգացման առաջմղմանը։ Նրա մասնակցությունը կարևոր քայլ է մեր ամենամեծ նպատակներին հասնելու ճանապարհին»։
Լուսինե Եղիազարյանը նշում է «Ինձ համար մեծ պատիվ է դառնալ «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի Հոգաբարձուների խորհրդի անդամ։ Խորապես հավատում եմ, որ միայն համակարգված աջակցությունը, կրթությունը և բաց հնարավորությունները կարող են լիովին բացահայտել մեր երիտասարդ երաժիշտների ներուժը։ Ես իմ բոլոր ջանքերն ուղղելու եմ այս տաղանդների առաջխաղացմանը՝ թե՛ Հայաստանում, թե՛ միջազգային հարթակներում»։
Հիմնադրամի մասին
«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը հիմնադրվել է 2019թ. մաեստրո Սերգեյ Սմբատյանի կողմից, ով հանդիսանում է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավարն ու ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպանը:
Հիմնադրամի ռազմավարական առաքելությունն է ստեղծել կայուն կրթական և մշակութային էկոհամակարգ Հայաստանի և սփյուռքի երիտասարդ տաղանդների համար՝ ապահովելով նրանց համար մասնագիտական աճի և միջազգային ճանաչման անհրաժեշտ պայմանները։