Ֆասթ Բանկը ֆինանսավորել է Համազգային թատրոնի ենթակառուցվածքների նորոգումն ու կահավորումը
Ֆասթ Բանկն աջակցել է Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի նորակառույց շենքի նախագծի իրականացմանը՝ ֆինանսավորելով սանհանգույցների ամբողջական նորոգումն ու կահավորումը։ Հիշեցնենք, որ Համազգային թատրոնն ավելի քան երեք տասնամյակ գործել է առանց սեփական տարածքի։
Սեփական բեմ ունենալը թատրոնի հիմնադիր Սոս Սարգսյանի երազանքն էր։ Տարիներ անց այդ երազանքը վերածվել է իրականության՝ պետական և մասնավոր համագործակցության շնորհիվ։
Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի տնօրեն Ղուկաս Մադոյանն ասել է․ «Մենք ի սկզբանե շատ էինք կարևորում հենց մասնավորի դերը շենքի կառուցման գործում: Սա մշակութային կառույց է, որը միայն պետական և մշակույթի նախարարության բեռը չէ: Շատ կարևոր է, որ հենց մասնավոր ընկերությունները մասնակցեն շինարարության աշխատանքներին տարբեր հատվածներով»:
Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնը դարձել է անկախության շրջանի առաջին թատերական շենքը, որը կառուցվել է նոր հիմքերից։ Թատրոնը շուտով կբացի իր դռները և կընդունի առաջին հանդիսատեսին սեփական հարկի տակ։
Ֆասթ Բանկում կարևորում են մշակութային վայրերի արդիականացումը և մշտապես ներդրումներ են կատարում այդ ոլորտում։