Հայտնաբերվել է 448 ոչ սթափ վարորդ
Սեպտեմբերի 1-ից 8-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5459 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 205 ավտոմեքենա։ Մասնավորապես, հայտնաբերվել է ոչ սթափ 227 վարորդ, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 235 անձ։ Հայտնաբերվել է հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 23, կեղծ հաշվառման համարանիշով երթևեկող՝ 1, չամրակապված վարելու՝ 1153, առանց մանկական նստատեղի՝ քարսիթի՝ 15, վարելու ընթացքում ծխելու՝ 504, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝ 344, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 232 և 1968 այլ իրավախախտում։
127 մեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 154-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 76-ը՝ լուսարձակների անսարքությամբ, 78-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի այդ, տարբեր կասկածանքներով ձերբակալվել ու Համայնքային ոստիկանության բաժիններ է տարվել 94 անձ։
Նույն ժամանակահատվածում մարզերում պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 13939 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածքներ տեղափոխելով 315 տրանսպորտային միջոց։ Հայտնաբերվել է ոչ սթափ 221 վարորդ, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 495, կեղծ վարորդական վկայականով երթևեկող՝ 2 անձ։ Հայտնաբերվել է նաև հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 57, չամրակապված վարելու՝ 3919, առանց մանկական նստատեղի՝ քարսիթի՝ 212, վարելու ընթացքում ծխելու՝ 475, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝ 685, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 67, արագության գերազանցման՝ 2280 և 3526 այլ իրավախախտում։ 382 ավտոմեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 1006-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 472-ը՝ լուսարձակների անսարքությամբ, այդ թվում՝ 24 բեռնատար, 175-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի այդ, տարբեր կասկածանքով ձերբակալվել ու Համայնքային ոստիկանության տարածքային բաժիններ է տարվել 41 անձ։