Արցախը բռնազավթված է, Արցախի մասին հիշողությունն անգամ սիստեմատիկորեն ջնջվում է. Դավիթ Սարգսյան
Դավիթ Սարգսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
-Արցախը բռնազավթված է, Արցախի մասին հիշողությունն անգամ սիստեմատիկորեն ջնջվում է.
-Հայաստանից բռնազավթված տարածքները ճանաչվում են թշնամունը, մեզ պետք չեն.
-Քննիչները մեղադրանքները կարում, դատախազները` հաստատում, իսկ դատավորները կալանք են տալիս պարագլխի սոցցանցային գրառումներով.
-Ով պարագլխի մասին վատը խոսի` սփյուռքահայ, թե օտարերկրացի, Հայաստան մուտքն արգելված է.
-Անձնական պաշտպանության գվարդիայի վերածված ոստիկանական զորքեր, որոնց միակ գործառույթն ընտանեկան զույգի անվտանգությունն ու անդորրն ապահովելն է.
-Հարձակում եկեղեցու և Վեհափառի դեմ, հոգևորականների ձերբակալություններ` Ստամբուլի մզկիթում պարագլխի` ոտաբոբիկ և հմայված քայլելու ֆոնին.
-Տեղեկատվական ահաբեկչության ամենակուլ մեքենա, հազարավոր կեղծ քարոզիչներ, պլաստիկ փորձագետներ, Հ1-յան գրչակներ, ֆեյքային ֆաբրիկաներ.
-Ամենշաբաթյա կոռուպցիոն սկանդալներ, գերհարստացած ՔՊ-ական ուսապարկեր, անշարժ գույքի ու բիզնեսների նորահայտ իշխանական տիրակալներ.
-Զրո դաշնակից, բազմաթիվ չկամներ ու թշնամիներ, Հայաստանի մասին հեգնական գլխագրեր միջազգային մամուլում.
-Երևանի և Բաքվի բանտերում ապօրինաբար ազատազրկված հայ բարերարներ, գեներալներ, նախկին նախագահներ և պետական պաշտոնյաներ.
-Բարձր քրեածին ֆոն, ամենօրյա կրակոցներ, դանակահարություններ, թմրամոլության ու խաղամոլության սարսափելի ծավալներ.
-Բանակին պարտադրվող զինաթափման լոգոտիպներ, խաղաղասիրական արշավներ, սահմանին չկրակելու և չդիմադրելու, կրակողին էլ` պատժելու կոչեր, այդ ամենի հետ հաշտ-համերաշխ սպայակույտ.
-Գույքահարկի, շրջանառության հարկի, աղբի վարձի, տրանսպորտի, այլ հարկատեսակների ու տուրքերի բազմակի թանկացումներ.
-Զրո քաղպաշտպանության պլան, ոչ մի ապաստարան, ոչ մի վարժանք ու պատրաստություն.
-Հանրային առողջապահության զրոյական միջավայր, աղմուկի, փոշու, խցանումների, կառուցապատման և ծառահատման աղետալի ցուցանիշներ.
-Տապալված տեղական ինքնակառավարում, Նոյեմբերյանից մինչև Մեղրի` ընտրություններում պարտված, բայց համայնքապետի և ավագանու անդամների գողացված պաշտոններ.
-Դպրոցներում և բուհերում աղճատված հայագիտական առարկաներ, խմբագրված դասագրքեր, պատվո անկյունների լուռ դեմոնտաժ.