Ozon Հայաստանը կմասնակցի «Երևանի գինու օրեր» փառատոնին՝ հատուկ ծրագրով. «Փաստ»
Ozon Հայաստանը կմաս նակ ց ի «Երևանի գինու օրեր» ամենամյա փառատոնին, որը կկայանա հունիսի 6-ից 8-ը՝ մայրաքաղաքի սրտում։ Բրենդին բնորոշ կապտավարդագույն գույներով տաղավարը կգործի ամեն օր՝ ժամը 16:00-ից մինչև 22:30՝ Մոսկով յան և Թումանյան փողոցների խաչմերուկի հարևանությամբ։ Այցելուներին սպասում են նվերներ, խաղեր և հնարավորություն՝ ծանոթանալու Ozon ծառայությանը։
Փառատոնի յուրաքանչ յուր հյուր կկարողանա ոչ միայն ուրախ և հետաքրքիր ժամանակ անցկացնել, այլև նվերներ ստանալ Ozon-ից։ Նախապատրաստված է ինտերակտիվ ժամանցային ծրագիր և մրցույթներ։ Տարածքում կտեղադրվի գունեղ ֆոտոզոնա, որտեղ հյուրերը կկարողանան լուսանկարվել, նշել Ozon Հայաստանի սոցիալական էջերը և նվեր ստանալ ընկերությունից։
Բացի այդ, փառատոնի տարածքում կաշխատի Ozon-ի թիմը, որին կարող են դիմել բոլոր այցելուները։ Ընկերության ներկայացուցիչները մանրամասն կպատմեն մարքեթփլեյսի աշխատանքի մասին, կօգնեն ներբեռնել բջջային հավելվածը և գրանցվել անձնական էջում։
«Առցանց գնումները վաղուց դարձել են շատ հայաստանցիների առօրյայի մի մասը։ Ozon-ը ձգտում է այդ առօրյան դարձնել ավելի վառ, իսկ գնումները՝ ոչ միայն հեշտ, այլև անմոռանալի՝ նման մի փոքրիկ տոնի, որին մենք բոլորս մասնակից ենք։ Սա նաև հիանալի հնարավորություն է հանդիպելու մեր հաճախորդներին՝ նրանց ոչ միայն լավ տրամադրություն, այլև հաճելի նվերներ փոխանցելու համար», — նշել է Ozon Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը։
Ozon-ը բազմակատեգորիա մարքեթփլեյս է՝ զարգացած լոգիստիկ ցանցով: Ընկերությունը գործում է Ղազախստանում, Հայաստանում, Բելառուսում, Ռուսաստանում, Ղրղզստանում, Ուզբեկստանում, Ադրբեջանում, Վրաստանում, ինչպես նաև Չինաստանում և Թուրքիայում։ Հարթակում ներկայացված են ավելի քան 370 միլիոն ապրանքատեսակներ ավելի քան 20 կատեգորիաներում՝ գրքերից և հագուստից մինչև սննդամթերք և առողջապահական ապրանքներ: 58 միլիոն ակտիվ գնորդներ արդեն պատվերներ են ստանում Ozon-ի զարգացած լոգիստիկ ենթակառուցվածքի շնորհիվ, որը նաև թույլ է տալիս ավելի քան 600 հազար ձեռնարկատերերի իրենց ապրանքները վաճառել Ռուսաստանում և ԱՊՀ երկրներում։