Ակբա բանկը կներկայացնի իր փորձը նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտում
Մայիսի 15-ին Լոռիում կանցկացվի Silicon Mountains-ը, որտեղ Ակբա բանկը տեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարների հետ միասին կբացահայտի մարզային ներուժը, ինչպես նաև կներկայացնի ոլորտում սեփական փորձը։
Silicon Mountains-ի կազմակերպիչ Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունն արդեն երկրորդ անգամ ֆորումը կիրականացնի մայրաքաղաքից դուրս։ Այս առումով նախապատրաստվելը ելակետային է փորձի վերլուծում, ձեռքբերումների ամփոփում, նպատակների սահմանումներ, որոնք կարող են դառնալ հարթակ գործընկերների ու հանրության հետ լավագույն փորձով հաղորդակցվելու համար։
Ֆորումի ընթացքում այս տարի քննարկվող «Արհեստական բանականություն և ավտոմատացում», «Թվային ենթակառուցվածքներ», «Կիբեռանվտանգություն և տվյալների պաշտպանություն»  թեմաներն Ակբա  բանկի  գործունեության հիմքում են։
«2020-ին Ակբա բանկի գործարքների մոտ 25%-ն էր իրականացվում թվային պլատֆորմների միջոցով, այսօր բոլոր գործարքների 87%-ից ավելին իրականացվում է acba digital, acbaMax պլատֆորմի ու  այլ  թվային հարթակների միջոցով։ Այս առումով մեր համակարգերը պաշտպանված են ռազմականին մոտ  տեխնոլոգիաներով. acba digital-ը պաշտպանված է ծրագրային կոդի նկատմամբ կողմնակի միջամտությունից, այսինքն մենք  գիտենք, թե ինչ սարքավորումներով է հաճախորդը օգտագործում մեր  հավելվածը, ինչպես  նաև կիրառում ենք  բիոմետրիկ նույնականացման մեխանիզմներ, որն անհնար է դարձնում հավելվածի փոխարինումն այլ սարքավորման վրա զեղծարարության իրականացման նպատակով»,- նշել է Ակբա բանկի թվային պլատֆորմների և տեխնոլոգիաների տնօրեն Տիգրան Սիմոնյանը: