Տոնական համերգ Գյումրիում ՝ նվիրված Մեծ Հայրենականի 80-ամյակին
Մեծ Հայրենականի 80-ամյակի օրը Գյումրիում տեղի ունեցավ տոնական համերգ, որը կազմակերպել էին «Հաղթանակ 9/45» հայրենասիրական շարժումը և «Եվրասիա» ինքնավար ոչ առևտրային կազմակերպությունը: Միջոցառումը համախմբեց հարյուրավոր մարդկանց, ովքեր եկել էին հարգանքի տուրք մատուցելու հերոսներին, որոնց արիությունն ու տոկունությունը հիմք դարձան մեր խաղաղ կյանքի համար։
Միջոցառմանը ներկա էին ՌԴ գլխավոր հյուպատոսը Գյումրիում Իգոր Տիտովը և Գյումրիի Ռուսական Տան ներկայացուցիչները: Նրանք իրենց ելույթներում ընդգծեցին պատմական հիշողության պահպանման և ժողովուրդների մշակութային կապերի ամրապնդման կարևորությունը։
Համերգը ջերմ և հուզիչ երեկո դարձավ, լեցուն պատերազմի տարիների մեղեդիներով, որոնք ոգեշնչում էին, ուժ տալիս և լցնում մարդկանց սրտերը հույսով:
Երեկոյի ծրագրում ընդգրկված էին անվանի արտիստների ելույթները.
Համերգը համախմբեց բոլոր նրանց, ովքեր հիշում են, հպարտանում ու ցանկանում են պահպանել սերունդների կապը երաժշտության, պոեզիայի և անկեղծ հույզերի միջոցով։
«Հաղթանակ 9/45» շարժումը և «Եվրասիա» ԱՆՕ-ն շնորհակալություն են հայտնում բոլոր մասնակիցներին և հյուրերին, ովքեր իրենց ներդրումն ունեցան պատմական հիշողության պահպանման և ավանդույթների շարունակման գործում։
Եվրասիա» ԻՀԿ-ն (ինքնավար ոչ առևտրային կազմակերպություն) նպաստում է միջազգային համագործակցության զարգացմանը։ Կազմակերպությունը իրականացնում է հումանիտար ծրագրեր, որոնք ուղղված են ավանդական արժեքների պահպանմանը և միջազգային հաղորդակցության զարգացմանը։ «Եվրասիա»-ն աջակցում է հասարակության համար կարևոր նախաձեռնություններին, հաղորդակցության հնարավորություն է ընձեռում տարբեր մշակույթների մարդկանց և իրականացնում նախագծեր կրթության, բժշկության և երիտասարդական փոխանակման ոլորտներում։